Dňa 24. 9. 2017 sa v areáli Snowparadise v Oščadnici konalo finále bicyklového preteku SPDH. Ako jeden z hlavných partnerov tohoto podujatia sme nemohli chýbať a postarali sme sa o to, aby si jazdci vždy po zjazde mali kde umyť svoje zablatené bicykle.

Počas víkendu sa bikeri vybrali na sever Slovenska do staronovej lokality Slovenského pohára v downhille. Finálové kolo po ôsmich rokoch hostilo stredisko Snowparadise Veľká Rača Oščadnica. Comeback bol okorenený poriadnou spŕškou, ktorá potrápila nielen jazdcov. Tým, ktorí si chceli potrénovať, neostávalo nič iné len zaťať zuby a užiť si poriadny motocross. Napriek zlým predpovediam sa vo finálový deň počasie ustálilo, čo prilákalo do strediska aj divákov v gumákoch, ktorí hlavne v priestoroch cieľa sledovali dojazdy jazdcov. Nepriaznivé počasie sa odrazilo aj na účasti pretekárov, odštartovalo ich 110.

Jozef Šiška, organizátor pretekov

V kategórii Elite sa najviac darilo úradujúcemu Majstrovi Slovenska Adamovi Rojčekovi (CTM Racing Team), ktorý bral prvé miesto v rámci 6.kola SPDH a stal sa aj celkovým víťazom pohára. V rámci celkového bodovania v elitnej kategórii skončil na druhej priečke Rastislav Baránek (Kellys Factory Team) a tretie miesto obsadil jeho tímový kolega Ľuboš Staňo.