Systémom IONIC umyjeme aj tie najvyššie okná priamo zo zeme až do výšky 25 m. Využívame ionizovanú, demineralizovanú vodu, ktorá umyje okno a po vyschnutí neostanú žiadne stopy z minerálov, ktoré voda obsahuje. Ionizovaná voda lepšie viaže nečistotu ako obyčajná voda a povrch ostane dlhšie čistý ako po umytí čistiacim prostriedkom.

Toto čistenie je vhodné predovšetkým na čistenie okien, svetlíkov, fasád, obkladov, alebo zimných záhrad v domácnostiach. Dajú sa čistiť aj solárne panely, fotovoltaické panely a iné hladké povrchy. IONIC systém je najlacnejšie riešenie umývania, pretože pri práci nepotrebujeme rebríky ani horolezcov. Navyše je čistenie ekologické (bez použitia akýchkoľvek chemikálii) a tak chránime životné prostredie. Vďaka teleskopickým tyčiam sa dokážeme dostať takmer všade a to bez poškodenia vašich trávnikov, kríkov alebo parkujúcich áut.

Dokážeme umývať aj v mraze do -10°C. Náš systém si vie vyrobiť horúcu vodu, ktorá jednoduchšie odstraňuje špinu a odmasťuje povrchy. Plochy zostanú čisté oveľa dlhšie ako pri čistení čistiacimi prostriedkami. Ďalšou výhodou je, že si potrebnú vodu aj elektriku dovezieme zo sebou a tak vás nemusíme obťažovať vstupovaním do objektu.