Umývanie auta nemusí byť zložité. Práve autom môžete urobiť dojem, stačí ho len správne umyť. A nie je nič lepšie a šetrnejšie, ako keď si auto umyjete sami. Ukážeme vám ako na to.

1.KROK

Začnite podvozkom
Pri umývaní auta začnite podvozkom. Vysokotlakovým čističom so špeciálnym nadstavcom ho zbavíte napríklad korozívnej soli a nečistôt zo zimných posypov. Nadstavec môžete neskôr použiť aj na nanesenie vosku.


2.KROK

Čistenie-sušenie-lesk + napeňovacia tryska, všetko v jednom?

Na olejové, mastné a iné typické znečistenia karosérie použite kombináciu vysokotlakového čističa a penovacej trysky. S čistiacim prostriedkom 3v1 (šampón-vosk-lesk) vytvoríte aktívnu penu, ktorá viaže nečistoty. Po krátkom pôsobení opláchnete kefou poprípade len tlakom vody.


3.KROK

Nanosené nečistoty a zbytky jedla?    
Ak vás čistenie začalo baviť, môžete ešte povysávať a vytepovať interiér auta. Spoľahlivý viacúčelový vysávač s bohatou výbavou poslúži nielen na vysávanie áut. Odstránenie mokrého, či suchého odpadu je aktuálne aj v dielni, či garáži.


4.KROK

Špinavé autosedačky a koberce pokazia celý dojem!
Autosedačky, koberce a textíliou potiahnuté časti zbavíte nečistôt najlepšie profesionálnym tepovačom. Počiatočná investícia sa oplatí. Vyhnete sa nielen dlhému čakaniu na "vysušené" auto, ale tepovač môžete používať na hĺbkové čistenie matracov, kobercov, či sedačiek v celej domácnosti. S vhodným čistiacim prostriedkom dosiahnete nielen hĺbkové vyčistenie, ale aj príjemnú vôňu v interiéri.