Odstránenie prilepenej ide aj bez vypálenej diery do sedačky, alebo vystrihnutých dier na nohaviciach. Prilepenú žuvačku možno odstrániť bez následkov pomocou prostriedkov, ktoré nájdete takmer v každej domácnosti.

1. Mraznička

žuvačka1

Oblečenie s prilepenou žuvačkou vložte do mrazničky aspoň na hodinu. Žuvačka by mala natoľko stvrdnúť, aby sa dala z látky odlupnúť. Oblečenie potom stačí iba vyprať.

2. Technický benzín

žuvačka2

Kúsok handričky navlhčite v technickom benzíne a opatrne potierajte po žuvačke. Postupne by mala zmeniť konzistenciu a zísť dolu. S technickým benzínom odstránite z oblečenia aj mastné škvrny, farbu na vlasy či fľaky od lepidla.

3. Rastlinný olej

žuvačka3

Olej vmasírujte do vlasov zlepených žuvačkou a nechajte pôsobiť. Žuvačka by sa mala po chvíli uvoľniť. Ak zvolíte olivový olej, doprajete vlasom aj výživnú kúru.

4. Kocka ľadu alebo zamrazené vrecko z mrazničky

žuvačka4

Kocku ľadu alebo zamrazené vrecko položte na prilepenú žuvačku a nechajte roztopiť. Stvrdnutú žuvačku už potom stačí iba opatrne odlupnúť.

5. Coca-Cola

žuvačka5

Coca-Cola pôsobí na hrdzu, vodný kameň a dokáže aj uvoľniť žuvačku z vlasov. Zlepený prameň stačí na niekoľko minút namočiť do misky s nápojom a žuvačka pôjde dolu ľahšie.

6. Žehlička

žuvačka6

Žuvačku stačí prežehliť cez novinový papier, pijavý papier alebo servítku. Pozor, nežehliť bez papiera!

7. WD-40

žuvačka7

Aj multifunkčným mazadlom ako je WD 40 možno odstrániť žuvačku prilepenú vo vlasoch. Stačí len nastriekať a potom už len ľahko a bezbolestne vyčesať. Po skončení treba poriadne umyť vlasy, inak sa vyhýbajte blízkemu kontaktu s inými ľuďmi :)

8. Odlakovač na nechty

žuvačka8

Na prvý pohľad to možno znie trochu agresívne, ale s odlakovačom sa dá šetrne odstrániť žuvačka aj z textílií. Najskôr však „nanečisto“ otestujte reakciu látky – napríklad zo spodnej strany oblečenia. Akékoľvek lakované predmety (napríklad nábytok) sú úplné tabu.

Kúsok handričky alebo vaty namočte do odlakovača a pretrite ňou niekoľkokrát po žuvačke. Malé zvyšky možno dočistiť napríklad starou kefkou. Veľmi podobné účinky má aj silný lieh.