Tepovanie je jednoduché. Pozrite si popis prác + video inštruktáž kde je názorne predvedené používanie tepovacieho prístroja Karcher Puzzi 10/1.

Ponuka tepovacích strojov

Postup práce pri tepovaní
Pred samotným tepovaním je nevyhnutné plochu riadne povysávať.
Tepovač – extraktor Kärcher Puzzi slúži na hĺbkové čistenie kobercových a čalúnených povrchov.

ako tepovať 1 

Ručná hubica sa používa na čalúnené povrchy, postele, matrace, stoličky, gauče, nástenné koberce, alebo na tepovanie interiéru auta.

ako tepovať 2

Podlahová hubica sa používa na kobercové podlahy.
 
Pozorne si prečítajte pracovný postup tepovania a pridržiavajte sa pokynov:

Do bielej nádoby, ktorá je určená na znečistenú vodu nalejte cca 30 °C čistú vodu tak, aby stav po naplnení neprekročil značku "MAX" a vložte čistiaci prostriedok Kärcher RM 760 podľa pokynov na balení a nechajte pôsobiť, kým sa nerozpustia. Toto množstvo by malo stačiť na vytepovanie približne 15 m2 bežne znečistenej plochy.
Vypínačom "Vysávanie", zapnete saciu turbínu a stlačením vypínača "Striekanie" zapnete čerpadlo na rozstrek rozriedeného čistiaceho prostriedku, alebo čistej vody. Na nastriekanie čistiaceho roztoku stlačte tlačidlo umiestnené na kolene ručnej, alebo podlahovej hubice.

Kobercové podlahy začnite čistiť od okna a postupujte smerom k dverám. Pri bežnom znečistení nanášajte čistiaci prostriedok  na povrch a zároveň odsávajte v jednom pracovnom kroku. V prípade silného znečistenia najprv nastriekajte a nechajte pôsobiť 3 minúty a vzápätí vysajte. Hubicu ťahajte smerom k sebe a rukoväť udržiavajte vo vodorovnej polohe spolu s podlahou. U textílii (napr. vlna), ktoré dobre sajú, po vyčistení ešte raz vysajte. Nádobu na znečistenú vodu vyberte z prístroja a vyprázdnite vyliatím do toalety, alebo výlevky.
Pre dosiahnutie najlepšieho výsledku čistenia zopakujte postup iba s čistou vodou.

Čalúnené povrchy (sedačky, stoličky, autosedadlá, atď.) čistíte čistiacim roztokom pomocou ručnej hubice z približnej vzdialenosti 30 cm. Postupujte s nanášaním čistiaceho roztoku od hora smerom dolu na jedno sedacie miesto. Po nanesení roztoku na povrch, zapnite "Vysávanie" a odsajte nanesený roztok. Takýmto spôsobom pokračujte a postupujte na ďalšie sedacie miesta. V prípade silného znečistenia najprv nastriekajte a nechajte pôsobiť 3 minúty a vzápätí vysajte. Nádobu na znečistenú vodu vyberte z prístroja a vyprázdnite vyliatím do toalety, alebo výlevky.
Pre dosiahnutie najlepšieho výsledku čistenia zopakujte postup iba s čistou vodou.
   
Dôležité upozornenia:

  • používajte výhradne čistiaci prostriedok Kärcher RM 760
  • povrchy nepremáčajte a dbajte na dobré vetranie priestoru,
  • dodatočné vysávanie bez striekania skracuje dobu vyschnutia, inak bežná doba je cca 6 hodín,
  • čím je povrch citlivejší (orientálne, berberské koberce, čalúnnické látky), tým použite menšiu koncentráciu čistiaceho prostriedku,
  • koberce, ktoré majú spodnú stranu z juty sa môžu pri čistení mokrým spôsobom zraziť a pustiť farbu,
  • koberce s vysokým vlasom po vyčistení vo vlhkom stave vykefujte v smere vlasu (napr. kefa na vlas, alebo hrebeň),
  • po vyčistenej ploche prechádzajte, alebo na vyčistenú plochu klaďte nábytok až po vyschnutí, aby nedošlo k vzniku vytlačených miest, alebo škvŕn.

 
Názorné videá pracovného postupu:
 

Požičovňa tepovačov:

Žilina a okolie: 041 / 20 20 201, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Krásno nad Kysucou, Čadca a okolie: 041 / 20 20 202, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Služba tepovanie: 041 20 20 200, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.