Vysokotlakový čistič je skvelým pomocníkom pri upratovaní v domácnosti a v priemyselnom odvetví. Hravo si poradí aj s odolnou mastnou nečistotou a aj s extrémne znečistenými priestormi. Veľmi vysoká efektivita čistenia je u kvalitných strojov zaručená kombináciou optimálneho pomeru prietoku a pracovného tlaku s úspornými vlastnosťami.

Podľa čoho však môžete vysokotlakový čistič vyberať a si zabezpečiť ten najlepší prístroj?

Poradíme vám, ako na to!

Vyberte si ten správny vysokotlakový čistič

Kritéria podľa ktorých vyberajte
Rovnako ako u iných prístrojov, je aj u vysokotlakových čističov nutné si uvedomiť čo budeme umývať, ako často ho budeme využívať a akú veľkú čiastku chceme do čističa investovať. Podľa týchto kritérií si potom vyberieme jednotlivé tipy strojov. Dalšími požiadavkami , ktoré na prístroj môžete mať, sú vybavenie, robustnosť a jeho výkon.
Dvoma najdôležitejšími parametrami sú u týchto prístrojov prietok a pracovný tlak. tieto dve veličiny určujú to , ako efektívne a účinné bude čistenie. Prietok zaisťuje objem vody , ktorý pretečie čerpadlom za určitý čas. Cím väčší je teda prietok, tým je čistenie rýchlejšie. Pracovný tlak určuje silu prúdiacej vody, ktorá pôsobí na umývanú plochu. Aj tu platí že čím väčší tlak, tým je čistenie účinnejšie.

tlak prislusenstvotlak stroj

Vybavenie prístroja
Podľa toho pre aké účely je vysokotlakový čistič sa vyrába, zvolí sa k nemu aj dostatočné vybavenie. V základných modeloch bývajú vybavené rotačnými tryskami, striekajúcimi pištoľami a kefami. Jednotlivé modely sú vybavené najrôznejšími prostriedkami pre umývanie aj tých najzašpinenejších plôch.

Výkon čerpadla
Čím je väčší výkon čerpadla, tým lepšie čistenie dosiahnete. Táto hodnota býva uvedená v l/hod. Ideálny prístroj s vysokým tlakom v kombinácii s veľkým výkonom čerpadla. Myslite však na to, či váš prívod vody dokáže splniť požiadavky prístroja. Zbytočné je napríklad zakúpiť čistič, ktorý dosiahne 500 l/ hod pokiaľ neni váš prívod vody schopný také množstvo vody dodať.
Potrebujete poradiť s výberom vysokotlakového čističa? Napíšte nám a my vám radi pomôžeme !

Tipy vysokotlakových čističov
Pri výbere vysokotlakové čističa máte prakticky na výber z dvoch tipov čističov. Môžete si zohnať model s ohrevom alebo bez ohrevu vody

vysokotlakovy cistic tepla vodatlak studena voda

1) Vysokotlakové čističe bez ohrevu
Tento tip sa skvelo hodí k čisteniu veľkých priestorov vonku. Medzi vybavenie týchto prístrojov patria napríklad keramické piesty hlava z mosadze a regulácia tlaku. Tlakové čističe bez ohrevu vody takisto využijete pri umývaní automobilov alebo záhradného nábytku. Odstránite s ním prach, mach v špárach zámkovej dlažby alebo lístie z cesty

2) Tlakové čističe s ohrevom vody
Ohrev vody oceníte tam, kde potrebujete vyčistiť mastné nečistoty alebo veľký nános špiny. Horúca voda dokáže odstrániť nečistoty až s 50 % väčšou účinnosťou, než studená voda. Tento typ taktiež potrebuje menšie množstvo saponátu a horúca voda potrebuje kratšiu dobu na uschnutie. Preto sú vysokotlakové čističe s ohrevom vody vhodné do väčších priemyslových a verejných objektov a priestorov.