Udržiavať koberec v kancelárii či v obchodných priestoroch čistý je možné iba pomocou profesionálneho vysávača / tepovača. Tie sú vysoko výkonné a poradia si s rôznymi nečistotami vrátane kvapalín. Sú to vysávače / tepovače pre mokré a suché vysávanie, konštruované pre každodenné použitie.

Čo by mal vedieť profesionálny vysávač tepovač?
Profesionálny vysávač tepovač do kancelárií, obchodov, hotelov, alebo dokonca aj autobusov a lietadiel (je možné použiť všade kde je zásuvka) by mali vždy splňať tieto parametre:

  • pevná a nárazuvzdorná konštrukcia
  • podvozok upravený proti prevrhnutiu
  • odhlučnený motor
  • maximálny výkon i pri vysokej záťaži
  • antistatický bezpečnostný systém

S uvádzaním funkcií a vlastností by sme mohli pokračovať ďalej, ale tieto vyššie uvedené pre začiatok stačia.

Základné rozdelenie medzi zariadeniami je na tepovače a vysávače. Tepovače sú určené k čisteniu, alebo ak chcete k praniu kobercov mokrou cestou. Naopak vysávače, či už profesionálne sú určené na klasické suché odsávanie nečistôt (vrátane kvapalín) z kobercov a prípadne tvrdých podláh.

tepovac stroj vysavactepovac stroj

Čo je treba pri výbere konkrétneho modelu?
Až sa budete rozhodovať medzi tepovačom alebo vysávačom a konkrétnymi modelmi, zvážte predovšetkým, aké plochy chcete čistiť, akým spôsobom, v akých priestoroch budete stroj používať a tak isto aj aký druh špiny budete chcieť odstrániť. Iný druh vysávaču sa bude hodiť do priemyslových priestorov a iný do kancelárií. Pre bežnú údržbu kobercov postačí vysávač, pre čistenie je nutný tepovač.

Životnost a údržba profesionálnych vysávačov a tepovačov
Profesionálny vysávač / tepovač nie je záležitosť, ktorú by ste kupovali každý rok. Takýto prístroj je investícia na viac rokov a preto je dôležitá jeho odolnosť, životnosť a prípadne pravidelná údržba, aby vysávač reálne vydržal. Na koniec teda spomenieme, že nutná starostlivosť o prístroj závisí predovšetkým na druhu a množstva odsávaného materiálu a frekvencie vysávania. Pri dobrej starostlivosti – obvykle ak je robená pravidelná kontrola a čistenie filtrov. majú motory strojov životnosť cca 1.200 motohodín.