Spoľahlivý pomocník pri profesionálnom ale aj domácom čistení. Bez nutnosti použitia chémií dokáže efektívne a jednoducho odstrániť aj odolnú špinu a čistí aj veľké plochy. Preto sú parné čističe čím ďalej obľúbenejšie v najrôznejších potravinárskych a zdravotníckych zariadeniach, ale svoje miesto nachádzajú aj v daľších oblastiach priemyslu.

Ako ale vybrať optimálny parní čistič tak, aby vyhovoval svojmu účelu? Poradíme vám ako na to!

Vyberte si ten správny parný čistič

1) Typ prístroja

Ešte pred tým ako začnete parný čistič vyberať, premyslite k akému účelu ho budete potrebovať. Ak vyberáte prístroj na pre čistenie malých plôch na toaletách, v kúpeľniach, k čisteniu špár prípadne sanitáciu malých priestorov, využijete multifunkčný stroj s odsávaním, ktorý svojim výkonom aj veľkosťou. plne túto funkciu zastane. Také prístroje budú taktiež pri čistení menších priestorov praktickejšie a sú vhodné aj pre generálne upratovanie v bytoch.

Ak chcete parný čistič používať pre priemyselné čistenie alebo na väčšie plochy – bazény , sociálne zariadenia vo veľkých objektoch, je lepšie si vybrať parný stroj s väčším výkonom a nádržkou, prípadne s možnosťou kontinuálneho zásobovania vodou. Väčší výkon tiež zaistuje efektívnejšie čistenie.

Potrebujete vedieť aký typ parného čističa sa pre váš účel hodí? Napíšte nám, pre akú priestory čistič potrebujete a my vám radi pomôžeme!

Parametre pri výbere parných čističov

  • účel pre ktorý prístroj potrebujete
  • objem hmotnosť veľkosť
  • manipulácia (domácnosť alebo veľké priestory)

2) Výkon prístroja

Rozhodujúcim umývacím účinkom stroja je teplota a množstvo pary. Tlak je u týchto prístrojov rovnako dôležitý, nie však rozhodujúci.
U malých multifunkčných strojov sa prevádzková teplota pohybuje okolo 150-160oC, množstvo praz potom do 5 kg za hodinu.
Ak však potrebujete čistiť veľké plochy, je potreba väčších množstiev. Najvýkonnejšie prístroje vytvoria až 40kg pary za hodinu pri teplote 175oC a tlak až 10 bar, čo vytvára skutočne mimoriadne vysoký umývací účinok.

para profipara stroj

3) obyčajný alebo multifunkční stroj

Upratovacia firma ktorá uvažuje o využití parného stroja pre viac objektov – typicky skupina pre jedno rázové zákazky a špeciálne práce – využije skôr stroj s viac funkciami. ideálne pre takéto práce je stroj s možnosťou odsávania nečistôt, ktorý môžu využiť aj pri umývaní okien a pod.

Daľšou variantou je stroj s možnosťou prisávania veľmi jemného piesku do prúdu páry, ktorý mimoriadne účinne odstraňuje napr. grafity.

Ak sa jedná o nákup stroja pre sanitačné priestory napr. plaváreň , nemocnica alebo mliekarne, je nezbytné zabezpečiť si jednoúčelový stroj s veľkým výkonom.

Potrebujete pomoc s výberom parného čističa? Napíšte nám!