V utorok 13. marca 2018 sa v areáli Športcentra v Oščadnici konali v poradí už 3. zimné hry o pohár primátora Čadce, v rámci ktorých si zmerali svoje sily žiaci II. stupňa základných škôl v Čadci. Počas celého dňa panovala na svahu skvelá športová atmosféra, všetci súťažili v duchu fair-play a navyše – zimným hrám prialo aj počasie. Na vynikajúco pripravenom svahu podávali pretekári veľmi dobré výkony. Zvíťaziť však mohli len tí najlepší. Mesto Čadca ako hlavný organizátor ocenilo v každej disciplíne v troch kategóriách troch najlepších pretekárov. A nielen to. Bodovali vždy desiati najlepší v každej kategórii.

III. ročník zimných hier o pohár primátora mesta Čadca
Vaša Čadca

Zverejnené: 19. 3. 2018

Každá škola sa snažila pripísať na svoje konto čo najviac bodov, aby sa v závere hier mohla pýšiť ziskom putovného pohára, ktorý víťaznej škole venoval primátor Milan Gura. Pohár na III. Zimných hrách vďaka svojim šikovným žiakom získala Základná škola na Rázusovej ulici. Prevzala tak víťaznú trofej od svojej sesterskej ZŠ J. A. Komenského, ktorá zvíťazila v predchádzajúcich dvoch ročníkoch. Medaily, diplomy a ceny odovzdali v závere podujatia víťazom Ján Polák, vedúci oddelenia školstva, kultúry, mládeže a športu a Peter Jurga – riaditeľ Centra voľného času v Čadci.

Odmenou pre deti bolo aj to, že si mohli popri súťažení, aj dosýta voľne zalyžovať a užiť si slniečko a zdravý vzduch.

V tradícii organizovania zimných hier bude Mesto Čadca aj naďalej pokračovať. Organizovaním zimných a už tradičných letných športových hier, ktoré sa každoročne konajú pri príležitosti MDD, podporuje mesto myšlienku správneho všestranného rozvoja detí predškolského a školského veku, najmä dostatok pohybu a športu v prírode.

Výsledky III. zimných hier
Obrovský slalom
Mladší žiaci

Vladimír Čarnecký (ZŠ – Rázusova)
Oliver Pawlus (ZŠ – M. R. Štefánika)
Jakub Adamove (ZŠ – Rázusova)

Mladšie žiačky

Alica Hudeková (ZŠ Rázusova)
Alica Rebrošová (ZŠ – Rázusova)
Natália Dejová (ZŠ Horelica)

Starší žiaci

Patrik Šutý (ZŠ Podzávoz)
Adam Hrdinák (ZŠ J. A. Komenského)
Samuel Raček (ZŠ – M. R. Štefánika)

Staršie žiačky

Zuzana Vancelová (ZŠ – Rázusova)
Anita Kubašková (ZŠ J. A. Komenského)
Klára Strýčková (ZŠ Podzávoz)

Dorastenci

Tomáš Tuchyňa (ZŠ J. A. Komenského)
Lukáš Polák (ZŠ – Rázusova)
Jakub Hamacek (ZŠ – M. R. Štefánika)

Dorastenky

Beáta Budošová (ZŠ J. A. Komenského)
Tamara Straková (ZŠ J. A. Komenského)
Emma marťáková (ZŠ – M. R. Štefánika)

Boby, 5-členné štafety
Dievčatá

ZŠ – M. R. Štefánika
ZŠ - Rázusova
ZŠ Podzávoz
ZŠ J. A. Komenského
ZŠ Horelica

Chlapci

ZŠ – M. R. Štefánika
ZŠ J. A. Komenského
ZŠ – Rázusova
ZŠ Podzávoz
ZŠ Horelica

Celkové poradie škôl

ZŠ – Rázusova
ZŠ J. A. Komenského
ZŠ – M. R. Štefánika
ZŠ s MŠ Podzávoz
ZŠ s MŠ Horelica

Víťazom blahoželáme.

III. ročník Zimných hier pre čadčianskych školákov pripravili a zorganizovali Mesto Čadca, Centrum voľného času v Čadci, jednotlivé mestské základné školy v spolupráci s Júliusom Gánoczym, vedúcim Športcentra v Oščadnici. Cenu pre víťaznú školu venovala spoločnosť Cleanex. Partnerom hier bol aj Penzión Gájuz Oščadnica. Mesto Čadca ďakuje všetkým spoluorganizátorom a partnerom podujatia za spoluprácu a podporu. O rok dovidenia.